Інтегрований урок англійської мови та музики у 4 класі

Мета:
• систематизувати лексичний матеріал за темою; “City. (Town)”;
• активізувати вживання граматичних структур “there was/there were”;
• розвивати культуру спілкування;
• виховувати почуття ввічливості в стосунках із товаришами та по¬вагу до культури народу країни, мова якої вивчається;
• ознайомити учнів зі стилями та жанрами музики англомовних країн, формувати уявлення про народну й композиторську музику;
• розвивати музичний слух, координацію рухів, відчуття ритму, емоційну сферу.
Обладнання для уроку: магнітофон, фонограми пісень, малюнки, м’яч, картки із завданням до пісні “I’m glad to meet you”, інтерактивна дошка, підручник “Way Ahead” by Маrу Bowen and Printha Ellis (4-й рівень).

ХІД УРОКУ
Організаційний момент
Teacher. Good morning, boys and girls!
Pupils Good morning, teacher!
We’re all in our places,
With shining faces.
Good morning to you,
We’re glad to see you!
T e a с h e r. I’m glad to see you too. How are you?
P u p і 1 s We’re in a good mood Yes, that’s true.
We’re in a good mood And what about you?
Teacher. I’m fine, thank you! So, let’s start our lesson.
Мовленнєва розминка
Мозковий штурм навколо слова “City”
Tea с h e r. Look at the word city on the board, please. What words relate to it? (Teacher writes children's ideas on the board).
Гра “A flying ball”
Учитель дає зразок, потім учні самостій¬но ставлять запитання й відповідають на них, кидаючи м’яч один одному, ви¬користовуючи слова, записані на дошці.
Т е а с h е r. Children, look at the board. You have to catch the ball, ask and answer the questions. For example:
Was there a hill in the city?
Yes, there was _
Were there monkeys in the city?
No, there weren’t.

Фізкультхвилинка
Використовується пісня “Head and shoulders”.
Знайомство зі стилями музики країни, мова якої вивчається
У ч и т е л ь. Діти, згадайте, в яких країнах розмовляють англійською мовою? {Великобританія, США, Ка¬нада, Австралія, Нова Зеландія)
У ч и т е л ь м у з и к и. Сьогодні на уроці ви познайомитесь із деяки¬ми стилями та жанрами музики, які виникли в США.
Північна Америка стала притулком для вихідців із безлічі країн світу, її композитори та виконавці вби¬рають в себе музику різних країн і континентів. Саме тому американська поп-музика набула популярності. У США виникли такі стилі музики: джаз, реп, барбершоп, рок і кантрі-енд-вестерн.
У ч и т е л ь. А які ще стилі в музиці ви знаєте? {Рок-н-рол, аренбі, ритм- енд-блюз, non-музика)
Стиль кантрі-енд-вестерн виник у США, але на нього вплинула музика вихідців з Англії, Шотландії та Ірландії. Відомий співак цього стилю — Джоні Кеш. (Діти слухають музику цього стилю.) Як звучала музика? В якому темпі звучала мудака? Спробуємо проплескати пульс та ритм цієї музики. Кантрі (від англійського слова «country* — сільський) — пісенна та інструментальна музика білого населення сільської місцевості Північного Сходу, Заходу США; що виникла на початку XX ст. Вона містить музичний фольклор багатьох європейських народів, представники яких переселилися до Америки. Склад інструментів для виконання музики кантрі включав акустичні струнні: гітару, банджо, мандоліну; скрипку й контрабас. Сучасні музиканти кантрі можуть використовувати електромузичні інструменти й ударні, Центром музики кантрі вважається місто Нешвілл (штат Теннессі), де регулярно проводяться кантрі-фестивалі. (Діти слухають музику стилю кантрі.)
В Україні також є ансамблі, які виконують народну музику. Як називаються ці ансамблі? (Троїсті музики.) Пригадайте, будь ласка, що це за ансамбль «Троїсті музики» та склад його інструментів. (Відповідь дітей.)
Наша розповідь про стилі музики була б не*повного, якби ми не сказали про такий музичний напрямок, як джаз. Його створювали в основному "чорношкірі музиканти. Відомими американськими джазовими музикантами є Луї Армстронг, Майлс Девіс, Діззі Гіллеспі. Діти, зараз прослухайте та порівняйте звучання романсу «Серенада» Ф.' Шуберта у вокальному та інструментальному виконанні (джазова обробка Р. Коніффа). Як звучала вокальна музика та що змінилось у джазовому звучанні? Які інструменти ви почули в джазовому виконанні? Назвіть їх. До якої групи інструментів вони належать? (Відповіді дітей.)
Fun time
Т е а с h е r. I think you have worked hard, so it’s time to relax. Let’s sing a song «I’m glad to meet you». (The tune “La Cucaracha”).
Tea с h e r. Very nice! You are really good! Now, I will give you the cards and you’ll do, the task in them. The task is to complete the balloons using the words bellow. (The pupils do the task; the teacher checks It and gives marks).
Заключна частина уроку
Teacher. Children, your work is excellent today. Well done! Did you like our lesson? What did we do? It’s time to say «Good-bye!» to each other. See you soon! Good luck!
У ч и те л ь музики. З якими жанрами музики ви сьогодні позна-йомились? Хто з відомих музикантів працює в цих жанрах? (Відповіді дітей.) Кожен народ має свою музич¬ну мову й ця мова зрозуміла всім людям без перекладу. Тому музика не має кордонів, вона розкриває душу народу, багатство його культури./Files/images/kabnet_anglysko/додаток.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 271