Митець І.П. Сіренко

/Files/images/viznachn_lyudi/сіренко.jpgПам’ятники жертвам Голодомору 1932-1933рр. та скульптура Скорботної матері в Рубченках створені талановитим художником-різьб'ярем І.П.Сіренком.
Іван Петрович Сіренко народився 22 січня 1947 року в с. Рубченки Володарського району Київської області. То був голодний і холодний рік. Та ще з трьох років Іванові подобалося малювати. Його малюнки з’являлися всюди і на стінах, і на підлозі. В 1955 році Іван пішов у Рубченківську школу, де мав багато друзів. Навчання давалося легко.
Школу закінчив на відмінно. В старших класах був редактором газети.
Влітку допомагав батькам. Після закінчення Рубченківської школи навчався в Рудосільській школі, яку закінчив з медаллю. Навчаючись в школі, Іван займався спортом. Неодноразово займав призові місця з стрибків у висоту та довжину. Після закінчення школи, з 1965 по 1966 рік, він працював вчителем фізичного виховання Рубченківської школи. У вересні 1966 юнак року їде у Київ, де влаштовується учнем токаря на заводі „Меридіан”. У цьому ж році був призваний до лав Радянської Армії. Саме там, на чергуваннях, почав майструвати люльки — і вироби розійшлись по світу, бо службу проходив у Чехословаччині. Потім прикипів серцем до різьблення. Закінчив студію образотворчого мистецтва при Будинку культури заводу «Більшовик», де був членом клубу художників-аматорів «Творчість». А вже після цього потягнуло до пензля. І до кінця своїх днів не мислив життя без постійної роботи з деревом та без малювання. Працював на заводі«Більшовик» токарем, а пізніше художником-оформлювачем. За роботу неодноразово нагороджувався преміями, 1987р. йому було присвоєно звання кращого токаря.
Свої замальовки Іван Сіренко робив у транспорті — адже щодня доводилось трьома його видами добиратись на роботу і назад до домівки. Приїзжаючи додому в Рубченки, Івана Петровича часто можна було побачити з пензлем і фарбами. В нього зібралось вже кілька сотень портретів. Є кілька десятків живописних робіт, переважно пейзажів. На виставках в Українському домі, в Будинку вчителя, музеї Т.Г. Шевченка у Каневі демонструвались і його пейзажі. А різьблені роботи закупили італійці, американці. В 1997 році вони демонструвалися на виставці-продажу робіт самодіяльних майстрів України в американському штаті Огайо. В останні роки увесь вільний час талановитого самобутнього майстра заполонило різьблення мініатюр.
1999 року життя талановитої людини - Івана Петровича Сіренка трагічно обірвалося...

Кiлькiсть переглядiв: 345